Seminar kultuuri ja pärandi talletamisest digiajastul

Vabamus toimub 3. detsembril veebipõhine seminar, kus arutletakse, kuidas koguda ja talletada pärandit digiajastul. Seminaril esinevad kuus spetsialisti, kes jagavad omi seisukohti ja ideid digitaalselt sündinud sisu ning meie kultuuri ja pärandi säilitamise kohta. Vaatluse alla tulevad järgmised teemad: kuidas ja kes kasutavad veebiarhiive; rahvusliku identiteedi taasloomine sotsiaalmeedias; digitaalsete objektide endi tähendus ja hübriidsete digitaal-füüsiliste kogude potentsiaal, eetilised küsimused jpm.

Esinejad ja panelistid

• Jaana Davidjants  (Tallinna Ülikool)
  • Dr Jessica Ogden (Bristoli Ülikool, Ühendkuningriik)
  • Dr Katrin Tiidenberg (Tallinna Ülikool)
  • Dr Mari Sarv ja Piret Voolaid (Eesti Kirjandusmuuseum)
  • Dr Stacey Pitsillides (Northumbria ülikool, Ühendkuningriik)
  • Tiiu Daniel (Eesti Rahvusraamatukogu)

Ajakava

12:00 Sissejuhatus
12:05-13:25 Ettekanded

• Dr Jessica Ogden – Whose Archives? Reflections on the ethics and cultural significance of web archiving
  • Dr Stacey Pitsillides – Curating digital heritage: how can we design, translate, and find meaning in online collections?
  • Dr Mari Sarv ja Piret Voolaid –25 years of experience of collecting, storing and researching online culture at the Estonian Literary Museum.
  • Jaana Davidjants – Activism in social media & archive.

13:35-14:35 Vestlusring esinejatega.
14:35-15:00 Vestlusring kõigi seminaril osalejatega.

👉 Osalemine on tasuta. Üritus toimub inglise keeles (ilma eestikeelse tõlketa).
👉 Zoom: https://us02web.zoom.us/j/88906608342

Seminarile on oodatud osalema kõik huvilised, kellel on huvi digiajastu teemade vastu ning kes tahavad teada, kas ja kuidas täna digitaalselt loodav kultuuri saab tarbida tulevikus.

Seminari korraldab okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu koostöös Archaeovisioni, Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi ja Eesti Muuseumiühinguga.

Seminar on osa projektist “Digikultuuri kogumine Eesti muuseumides”.