David Zbírali seminariettekanne 21. oktoobril

21. oktoobril kell 16.00 toimub esimene Digitaalse Liivimaa projekti veebiseminar, kus astub üles Mazaryki ülikooli (Brno) medievist dr David Zbíral. Tema ettekande pealkiri on: “Towards the computational modelling of social, spatial, and discursive patterns of medieval dissidence and inquisition: Introducing the Dissident Networks Project (DISSINET)”.

David on aastaid tegelenud keskaja religioosse dissidentluse ja selle allasurumise uurimisega, kasutades ennekõike võrgustiku-uuringute ja ruumianalüüsi metodoloogiat. Praegu juhib ta Mazaryki ülikoolis Digitaalsete religiooniuuringute keskust ja selle raames uurimisprojekti “Dissident Networks Project” (DISSINET). Projekti toetab praegu mainekas ERC teadusgrant, mille David hiljuti pälvis (2021–2026). Projekti raames on välja töötatud mitmeid kasulikke analüüsimeetodeid ja töövahendeid, s.h. vabavaraline ajaloolise geokodeerimise rakendus. Ettekandes annabki David ülevaate senitehtud tööst ja tulevikuperspektiividest.

Zoomi link seminarile: https://zoom.us/j/93801348694

Kõik on oodatud osalema.