Inimesed projektis

Prof Marek Tamm

Projektijuht

Marek Tamm 4.png.webpMarek Tamm on Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi kultuuriajaloo professor. Tema peamised uurimisvaldkonnad on keskaja Euroopa kultuuriajalugu, Eesti ajalookultuur, ajalookirjutuse teooria ja ajalugu ning kultuurimälu uuringud. “Digitaalse Liivimaa ” projektis on tema peamine ülesanne projekti üldine juhtimine, panustamine projekti veebiplatvormi loomisse ning keskaegse Liivimaa sotsiaalsete ja tekstiliste võrgustike uurimine.

Dr Inna Jürjo

Vanemteadur

Inna Jurjo.pngInna Jürjo on Tallinna Ülikooli Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuses vanemteadur. Ta tegeleb kesk- ja varauusaja linna- ja sotsiaalajalooga, tema uurimisvaldkond on kultuuriajalugu, samuti igapäevaelu ja toidukultuuri ajalugu. Digitaalse Liivimaa projektis on tema ülesandeks Liivimaa väikelinnade elanike prosopograafilise andmebaasi koostamine ja analüüs, samuti kodanikumääruste digitaalne publitseerimine.

Dr Villu Kadakas

Vanemteadur

Villu Kadakas.png.webpVillu Kadakas on Tallinna Ülikooli Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse vanemteadur. Tema peamised uurimisvaldkonnad on kesk- ja varauusaja ehitusarheoloogia: kiviehitised ja maastik (kirikud, kloostrid, linnused, linnakindlustused, mõisad, linnamajad jne). “Digitaalse Liivimaa ” projektis on tema peamine ülesanne keskaegse Eesti ja linnasüdamete interaktiivsete kaartide koostamine, samuti kinnistute ja majade andmebaaside koostamine ning uurimine

Dr Tiina Kala

Vanemteadur

Tiina Kala.png.webpTiina Kala on Tallinna Linnaarhiivi teadur ja Tallinna Ülikooli Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse vanemteadur. Tema peamine uurimisvaldkond on kesk- ja varauusaegse Liivimaa religiooni- ja kultuuriajalugu. “Digitaalse Liivimaa ” projekti raames on tema ülesanne uurida keskaegse Liivimaa kirjakultuuri iseloomu ja kandjaid ning koostada Liivimaa allikates esinevate šriftide ja ääremärkuste andmebaas, samuti osaleda keskaegse Liivimaa vaimulikkonna ning raamatute andmebaasi koostamises.

Dr Juhan Kreem

Vanemteadur

Juhan Kreem.png.webpJuhan Kreem on Tallinna Linnaarhiivi teadur ja Tallinna Ülikooli Ajaloo, arheoloogia ja kunstajaloo keskuse vanemteadur. Tema peamised uurimisvaldkonnad on kesk- ja varauusaegne linnaajalugu, Saksa ordu ajalugu, merendus ja sõjaajalugu. Digitaalse Liivimaa projektis tegeleb ta Saksa ordu Liivimaa haru rüütel- ja preestervendade isikuandmete kogumise ja täpsustamisega, samuti Tallinna linnaarhiivi pitserite kataloogi toimetamisega.

Dr Ivar Leimus

Vanemteadur

Ivar Leimus.png.webpIvar Leimus on Eesti ajaloomuuseumi teadur-kuraator ja Tallinna Ülikooli Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse vanemteadur. Tema peamised uurimisteemad on raha- ja majandusajalugu ning keskaja linna elulaad. “Digitaalse Liivimaa ” projektis on tema peamised ülesanded Tallinna elanike 15.–16. sajandi pärandinimistute digitaalne publitseerimine ja keskaegse Liivimaa hindade-palkade andmebaasi koostamine.

Dr Anu Mänd

Vanemteadur

Anu Mand.png.webpAnu Mänd on Tallinna Ülikooli Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse vanemteadur ja Tartu Ülikooli kunstiajaloo professor. Tema põhilisteks uurimisvaldkondadeks on kesk- ja varauusaegse Läänemere piirkonna sotsiaal- ja kultuuriajalugu. „Digitaalse Liivimaa“ projektis on tema ülesandeks koostada andmebaasid keskaegse Liivimaa pealiskirjadest ja Tallinna elanikest, uurida kaupmeeste ja käsitööliste võrgustikke ning visuaalseid allikaid.

Dr Mati Mõttus

Lektor

Mati Mottus.png.webpMati Mõttus on Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi arvutitunnetuse lektor. Ta omandas doktorikraadi Tallinna Ülikoolis aastal 2018 arvutiteaduse, inimese-arvuti interaktsiooni valdkonnas. Tema praeguseks teadushuviks on nauding inimese-arvuti interaktsioonis. “Digitaalse Liivimaa” projektis on tema peamiseks ülesandeks Digitaalse Liivimaa digiplatvormi kasutajaliidese disain ja välja töötamine.

Hembo Pagi

Teadur

Hembo Profile 300x300.jpgHembo Pagi on Tallinna Ülikooli Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse teadur. Tema erialane taust on arheoloogia ja tehnoloogia. Pärast magistriõpet töötas Southamptoni
Ülikoolis digiarheoloogia projektidega ning on selle ülikooliga seotud seniajani. Viimastel aastatel on ta huvitunud muuseumi- ja kultuuripärandiga seotud digimisprotsesside optimeerimisest ja automatiseerimisest. “Digitaalse Liivimaa” projektis on tema peamiseks ülesandeks “Digitaalse Liivimaa” platvormi ülesehitus ja haldamine.

Kaspar Kolk

Nooremteadur

Kaspar Kolk.png.webpKaspar Kolk on Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu nooremteadur ja Tartu Ülikooli Raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna raamatukoguhoidja. Tema uurimisvaldkondadeks on kesk- ja varauusaja Euroopa intellektuaalne ajalugu ja raamatukultuur, samuti ladina paleograafia ja kodikoloogia. “Digitaalse Liivimaa ” projektis on ta peamiseks ülesandeks panustada keskaja Liivimaa raamatute andmebaasi koostamisse.

Doktorandid

  • Kaire Tooming
  • Karl Peeter Valk
  • Yan Asadchy
  • Rūta Bruževica

Nõuandev kogu