Digitaalse Liivimaa projektist
Digitaalse Liivimaa projekti eesmärk on panna alus uuele analüütilisele lähenemisele, mis ühendab keskaja ajaloo uurimise traditsioonilised meetodid digihumanitaaria uurimismeetodite ja töövahenditega. Projekti käigus luuakse mitmeid mahukaid prosopograafilisi ja muid andmebaase, koostatakse digiteeritud allikakollektsioone ja -editsioone keskaegse Liivimaa (u 1200-1550) kultuuri-, sotsiaal- ja majandusajaloost. Samuti valmib rida uuenduslikke uurimusi keskaegse Liivimaa ajaloo erinevatest tahkudest.
Projekti üheks oluliseks väljundiks on kakskeelne veebiplatvorm Digital Livonia/Digitaalne Liivimaa, mis on mõeldud nii erialateadlastele kui ka laiemalt keskaegse Liivimaa ajaloo huvilistele. Platvormile koondatakse kõik projekti käigus loodud andmebaasid, allikakogud ja -editsioonid. Digitaalse Liivimaa platvorm valmib koostöös Eesti suuremate mäluasutustega, nagu Rahvusarhiiv, Tallinna Linnaarhiiv ja Tallinna Ülikooli akadeemiline raamatukogu.
Projekt viiakse läbi Tallinna Ülikooli humanitaarinstituudis ja seda rahastab aastatel 2021–2025 Eesti Teadusagentuur (grant PRG1276).